Nedeľa, 25. október 2020
Zamračené  9,1 °C
Mimoriadne správy

Do nemocníc aj odberových miest na COVID-19 nasadili vojakov, vykonávajú operáciu Spoločná hradba

 Webnoviny  12. október 2020  27
Do nemocníc aj odberových miest na COVID-19 nasadili vojakov, vykonávajú operáciu Spoločná hradba

12.10.2020 (Webnoviny.sk) - Ozbrojené sily SR aktuálne vykonávajú operáciu „Spoločná hradba“, v rámci ktorej je oddnes nasadených 262 vojakov v 14 mobilných odberových miestach, na 12 regionálnych úradoch verejného zdravotníctva (RÚVZ) a 16 nemocniciach na území Slovenskej republiky. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ako ďalej priblížila, na základe požiadaviek krízového štábu ministerstva zdravotníctva vojaci pomáhajú s usmerňovaním a administratívou prichádzajúcich na vstupoch do nemocníc a mobilných odberových miest. Tiež s vyhľadávaním a trasovaním prípadov v RÚVZ.

„Na základe požiadavky sme pripravení poskytnúť asistenciu príslušníkom policajného zboru a mestskej polície pri kontrole dodržiavania opatrení epidemiológov,“ uviedla Kovaľ Kakaščíková.

Nasadení vojaci budú pôsobiť v časoch a smenách podľa spresnenia jednotlivých úradov, nemocníc a odberových miest. Podľa hovorkyne rezortu obrany pre potreby dohľadávania a trasovania vyčlenilo MO SR viac ako 200 kusov výpočtovej techniky a potrebné množstvo mobilných telefónov.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Do nemocníc aj odberových miest na COVID-19 nasadili vojakov, vykonávajú operáciu Spoločná hradba © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.