Piatok, 25. september 2020
Zamračené  11,5 °C
Mimoriadne správy

Do Maďarska sa dá vstúpiť cez sedem hraničných priechodov, pre nákladnú dopravu slúžia tri

 Webnoviny   3. september 2020  26
Do Maďarska sa dá vstúpiť cez sedem hraničných priechodov, pre nákladnú dopravu slúžia tri

3.9.2020 (Webnoviny.sk) - Na vstup do Maďarska je momentálne možné využiť sedem hraničných priechodov. Ako ďalej informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, ide konkrétne o priechody Rajka - Čunovo, Komárno – Komárom, Esztergom – Štúrovo, Parassapuszta – Šahy, Kráľ – Banréve, Tornyosnémeti – Milhosť a Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely.

Pre tranzit nákladnej dopravy nad 7,5 tony je podľa rezortu vnútra možné použiť len tri hraničné priechody a to Rajka - Čunovo (diaľničný priechod), Parassapuszta - Šahy a Tornyosnémeti – Milhosť.

Ministerstvo pripomína, že od 1.septembra pristúpila maďarská vláda k úprave hraničných kontrol s tým, že si určila, cez ktoré hraničné priechody a miesta je možné vstúpiť na územie Maďarska.

„Zároveň si vymedzila okruh osôb, ktorým bude vstup do ich krajiny umožnený. Urobila tak vlastným nariadením vlády z nedele 30.augusta 2020 s platnosťou a účinnosťou od utorka 1. septembra 2020. Od tohto dátumu platí zákaz vstupu do Maďarska cudzím štátnym príslušníkom okrem tých, ktorí majú oprávnenie na trvalý pobyt v Maďarsku alebo výnimku uvedenú v nariadení. Toto nariadenie platí do 1. októbra,” dodal rezort vnútra.

Viac k témam: hraničné priechody
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Maďarska sa dá vstúpiť cez sedem hraničných priechodov, pre nákladnú dopravu slúžia tri © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.