Štvrtok, 22. október 2020
Slnečno  9,4 °C
Mimoriadne správy

Do Egypta sa od 1. septembra bude dať cestovať len s negatívnym testom na COVID-19

 Webnoviny  25. august 2020  62
Do Egypta sa od 1. septembra bude dať cestovať len s negatívnym testom na COVID-19

25.8.2020 (Webnoviny.sk) - Do Egypta bude možné od 1. septembra cestovať len s negatívnym testom na COVID-19, ktorý nie je starší ako 72 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) na svojej oficiálnej webovej stránke.

Predloženie negatívneho PCR-testu je povinné aj pre osoby prichádzajúce do Egypta priamo do letovísk Šarm el-Šajch, Hurgáda, Marsa Matrouh a Marsa Alam.

Táto povinnosť sa nevzťahuje na deti do šesť rokov a osoby, ktoré prechádzajú krajinou.

Ministerstvo taktiež slovenským občanom odporúča, že v urgentných prípadoch môžu volať na pohotovostné číslo Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Káhire: +201000060968 alebo na telefónne číslo stálej diplomatickej služby MZVaEZ: +421 2 59785978.

„Zároveň môžu slovenskí občania v prípade cestovania do zahraničia využiť službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke rezortu diplomacie alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka," dodalo ministerstvo.

Viac k témam: cestovanie, COVID-19, dovolenka, Koronavírus, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Do Egypta sa od 1. septembra bude dať cestovať len s negatívnym testom na COVID-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.