Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky

 Webnoviny  18. december 2023  70  
dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky

18.12.2023 (SITA.sk) - dm nadväzuje na svoju tradíciu podpory dobrovoľníckych aktivít aj počas tohto adventu. Spolupracovníčky a spolupracovníci sa zapájajú do písania vianočnej pošty, darovania krvi, pomoci organizáciám a pomáhania si v predajniach.

V dm je vďaka iniciatíve dm {spoločne} téma dobrovoľníctva prítomná počas celého roka. Iniciatíva pravidelne predstavuje možnosti, ako sa jednotlivci dokážu angažovať v pomoci komunite a okoliu. "Vyzdvihujeme ňou prirodzenosť dobrovoľníckej práce a schopnosť každého z nás priniesť do spoločnosti pozitívnu zmenu," vysvetľuje Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt Slovensko.

Hneď v úvode decembra, v priestoroch Akadémie dm v Bratislave a na odberných miestach Národnej transfúznej služby po celom Slovensku, prebehlo darovanie krvi, po ktorom mali darkyne a darcovia nárok na deň plateného voľna. Do tejto aktivity sa z radov dm zapojili pravidelní darcovia aj viacerí prvodarcovia.

Ďalšou z adventných aktivít je podpora projektu Vianočná pošta občianskeho združenia Pohodovo. Ručne vyrábané a vypísané vianočné priania putujú z dm do domovov seniorov a svojou troškou tak pomáhajú pokryť záujem niekoľkých z približne 8 000 žiadateľov o prianie. "Pre seniorov je prianie v obálke a s poštovou známkou vzácne a veľmi cenné, pretože boli na túto formu zvyknutí celý život," približuje podstatu projektu Ľubica Noščáková z OZ Pohodovo. Veľmi pozitívne hodnotí, že počet odosielateľov prianí každým rokom rastie a ďakuje aj za tých stálych: "Máme aj prispievateľov, ktorí poštu píšu od začiatku, už sedem rokov. Niektorí spoločne s deťmi, ktoré medzičasom vyrástli. Myslím si, že je to krásny vzor nezištnej pomoci druhým, ktorý im ako rodičia odovzdávajú." Okrem domáceho písania prianí bol v rámci pracovného času v centrálnom sklade a centrále vytvorený aj priestor, v ktorom dm spolupracovníci priania tvorili spoločne.

Internými kanálmi dm podporuje aj zapojenie sa do aktivít Vianočný zázrak či Vianoce z krabičky a venovanie osobného či pracovného času projektom rôznych organizácií. Jednotlivci si tak môžu vyskúšať napríklad vianočné dobrovoľníctvo v nízkoprahovej nocľahárni Depaul Slovensko alebo personálnu podporu zbierok Slovenskej katolíckej charity.

Čas je v dm možné venovať aj tradičnému internému projektu predvianočnej výpomoci v predajniach. Od 11. do 22. decembra sa v rámci neho usilujú stlmiť nápor v predajniach aj spolupracovníčky a spolupracovníci z centrálneho skladu a centrály. Vďaka zapracovaniu v predajniach, ktorým si prešli pri nástupe do práce v dm, vedia byť posilou v rušných adventných prevádzkach.

Infomačný servis

Viac k témam: PR
Zdroj: SITA.sk - dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.