Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Dehonestácia slovenskej diplomacie, hovorí Sulík o Matovičovej ceste do Budapešti
17.4.2021 (Webnoviny.sk) - Cesta ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) do Budapešti za účelom rokovania o ruskej vakcíne Sputnik V je dehonestáciou slovenského diplomatického zboru.
V dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedal minister hospodárstva a predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.
„Premiér Eduard Heger (OĽaNO) môže pri riešení tohto problému rátať s mojou podporou,“ uviedol Sulík.
Predseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini má pochybnosti o tom, že to bude predseda vlády riešiť. V relácii označil premiéra Hegera za „hovorcu druhej Matovičovej vlády“.
Viac k témam: diplomacia, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Pandémia, Sputnik V, zahraničná cesta
Zdroj: Webnoviny.sk - Dehonestácia slovenskej diplomacie, hovorí Sulík o Matovičovej ceste do Budapešti © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve