Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
20.10.2021 (Webnoviny.sk) - Už po tretí raz obchodný reťazec Kaufland prináša v predvianočnom období charitatívny projekt, v ktorom kúpou adventného kalendára zákazníci podporia aktivity neziskovej organizácie Úsmev ako dar, ktorá už 30 rokov pomáha rodinám v núdzi.
Na Slovensku je stále mnoho rodín, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii a cieľom projektu Kauflandu v spolupráci so Spoločnosťou priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar je podať im pomocnú ruku. V názve Darujte úsmev dvakrát sa skrýva krásne posolstvo, ktoré motivuje k pomoci aj zákazníkov reťazca. Zakúpením charitatívneho adventného kalendára urobia radosť svojim deťom a zároveň prispejú na dobrú vec - za každý predaný kalendár Kaufland venuje 0,10 eur neziskovej organizácii Úsmev ako dar. Tá peniaze použije na pomoc rodinám v núdzi.
"Deti by mali žiť so svojimi rodičmi, potrebujú skutočný domov, a to nielen na Vianoce. Veríme, že k tomu prispeje aj náš adventný kalendár a výťažok z neho, ktorý venujeme neziskovej organizácii Úsmev ako dar aj tento rok," hovorí o význame projektu Samuel Machajdík, hovorca spoločnosti Kaufland Slovensko.
"Je mnoho detí a rodín, ktoré potrebujú našu pomoc. Vďaka pandémii viacerí rodičia prišli o prácu a dostali sa do zložitej životnej situácie, v ktorej si nevedia sami pomôcť. Preto si ceníme projekt Darujte úsmev dvakrát, v ktorom každý človek môže podať pomocnú ruku tým, ktorí to potrebujú," dodáva Mária Soboličová, manažérka pre fundrising a PR neziskovej organizácie Úsmev ako dar.
Charitatívny projekt Kauflandu tentoraz podporí kampaň s animovanou rozprávkou pod názvom Sladký domov. Porozpráva deťom o tom, ako vtáčik Kiwi spoločne so zvieratkami postavili Medovníčkovi z obalu adventného kalendára medovníkovú chalúpku, pretože nemal kde bývať. Milý príbeh so šťastným koncom takto priblíži aj tým najmenším, aký veľký význam má šťastný domov pre každého z nás.
Viac sa o projekte dozviete na stránke kaufland.sk/sladkydomov
Informačný servis
Viac k témam: Charita, PR
Zdroj: Webnoviny.sk - Darujte úsmev dvakrát, aby rodiny mohli zostať spolu © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mal dobrého školiteľa, okomentoval Matovič postoje Kollára
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít