Pondelok, 28. september 2020
Slabý dážď  6,9 °C
Mimoriadne správy

Danko sa ospravedlnil prezidentke Čaputovej a varuje pred stretom progresívcov a Kotlebovcov

 Webnoviny   4. február 2020  46
Danko sa ospravedlnil prezidentke Čaputovej a varuje pred stretom progresívcov a Kotlebovcov

4.2.2020 (Webnoviny.sk) - Predseda Národnej rady SR a národniarov Andrej Danko (SNS) sa ospravedlnil prezidentke Zuzane Čaputovej. Urobil tak v utorok na tlačovom brífingu, na ktorom však zároveň Čaputovú kritizoval. Vyčítal jej, že doteraz neprijala stanovisko k Istanbulskému dohovoru a tiež, že podľa neho legitimizovala stranu Mariana Kotlebu.

Pozícia k Istanbulskému dohovoru


Danko žiada stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov 11. februára tohto roka, kde by bol témou práve spomínaný dohovor. V opačnom prípade podľa neho hrozí ďalší stret ľudí z koalície PS/Spolu a Kotlebovcov.

„Vážim si Prezidentský palác a rešpektujem zvolenú prezidentku Slovenskej republiky. Myslím si, že prišlo k nepochopeniu mojich slov,“ povedal Danko. S prezidentkou aj premiérom Petrom Pellegrinim (Smer-SD) chce riešiť Istanbulský dohovor.

„Vyzývam prezidentku, aby 11. februára zorganizovala stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov. Chcem, aby sme prebrali pozíciu SR k Istanbulskému dohovoru,“ dodal.

Výroky počas schôdze parlamentu


Podľa Danka hrozí pred prezidentským palácom práve 11. februára násilie. „Hrozí reálny stret na demonštrácii pred palácom. Nechcem, aby niekde tiekla krv, alebo bolo násilie. Teraz má prezidentka šancu ukázať, že jej nejde o politiku Progresívneho Slovenska,“ doplnil Danko.

Andrej Danko na poslednej januárovej schôdzi parlamentu uviedol, že „k pani prezidentke nemá dôstojnosť“. Povedal tiež, že si bude ctiť Prezidentský palác, keď bude „nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom ako ste vy,“ čo bol odkaz poslancovi Martinovi Poliačikovi z koalície PS/Spolu.

Prezidentka Čaputová vyjadrenia Danka nekomentovala a povedala, že nebude ani žiadať ospravedlnenie. Poslanec Ondrej Dostál (SaS) sa však obrátil na mandátový a imunitný výbor s podnetom, aby sa výrokmi šéfa parlamentu zaoberal. Postup je vo všeobecnosti taký, že výbor vyzve poslanca na ospravedlnenie sa a ak to neurobí, môže mu udeliť pokutu.

Viac k témam: predseda Národnej rady SR (NR SR), predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko sa ospravedlnil prezidentke Čaputovej a varuje pred stretom progresívcov a Kotlebovcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.