Sobota, 7. jún 2025
Slabý dážď  24,5 °C
Mimoriadne správy

Daniela Lipšica čaká disciplinárne stíhanie, inicioval ho generálny prokurátor Žilinka

 Webnoviny  23. apríl 2025  88  
Daniela Lipšica čaká disciplinárne stíhanie, inicioval ho generálny prokurátor Žilinka

23.4.2025 (SITA.sk) - Najvyšší správny súd SR vytýčil na 28. mája a 4. júna termíny disciplinárneho pojednávania s prokurátorom Danielom Lipšicom. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Disciplinárne stíhanie Lipšica inicioval generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Žilinka podľa medializovaných informácii požaduje, aby Lipšica, ktorý je prokurátorom generálnej prokuratúry, preložil na prokuratúru nižšieho stupňa.

Dôvodom sú podľa neho tri skutky, konkrétne hádka s kolegyňou, neoboznámenie sa s utajovanou prílohou spisu a sarkazmus. Lipšic v reakcii uviedol, že Žilinkov návrh je osobný a vychádza z ich zlého vzťahu.

Daniel Lipšic pôsobil až do zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry ako jeho šéf. V súčasnosti pôsobí na legislatívnom odbore Generálnej prokuratúry SR.

Viac k témam: Disciplinárne konanie, Prokurátor, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Daniela Lipšica čaká disciplinárne stíhanie, inicioval ho generálny prokurátor Žilinka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.