Štvrtok, 14. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (13. máj 2026): Súťaž Eurovision, slnečnica na križovatke, staroveké chrámy a Bahrajnská doprava
- Únia nezakáže konverznú terapiu zameranú na LGBTQ ľudí, ale vyzve na to členské štáty
- Lotyšská premiérka prišla o podporu koaličnej strany po incidente s ukrajinskými dronmi
- Ruská nákladná loď Ursa Major, ktorá sa potopila pri Španielsku, prevážala komponenty jadrových reaktorov
- Britský premiér Keir Starmer čelí tlaku na odstúpenie, hovorí sa o vzbure vo vláde
Chcú tam mať bitky, alebo sa vyzliekať donaha? Reaguje Pellegrini na Beblavého blokádu schôdze
Webnoviny 18. február 2020 582
18.2.2020 (Webnoviny.sk) - Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) vyzval poslancov koalície z Progresívneho Slovenska (PS)/Spolu, aby prestali blokovať schôdzu parlamentu tým, že odmietajú odísť od rečníckeho pultu v rokovacej sále.
Posúvanie Slovenska k banánovým republikám
Podľa premiéra ide o „cirkusantstvo“ a posúvanie Slovenska k „banánovým republikám“. Mimoriadna schôdza parlamentu je pre protest poslancov prerušená do stredajšieho rána.
„Nie Igor Matovič, ale poslanci stany, ktorá vraj predstavuje novú politickú kultúru, si zo svojho pultu urobili svoju stranícku pevnosť, ktorú zabarikádovali nejakou tortou a zabránili tak poslancom využiť svoj mandát od ľudí,“ vyhlásil premiér.
Pripomenul, že opozičné strany PS/Spolu a Sloboda a Solidarita (SaS) podali trestné oznámenie za volebnú korupciu na členov vlády za to, že schválili trináste dôchodky pre penzistov a zdvojnásobnenie rodinných prídavkov.
Zmena uznesenia k Istanbulského dohovoru
Premiér sa tiež pýtal na to, čo chce ešte opozícia predviesť a čo bude robiť v budúcom parlamente. „Chcú tam mať hromadné bitky, alebo sa vyzliekať donaha?“
Pellegrini sa vyjadril aj k tomu, že vláda zmenila znenie uznesenia k Istanbulskému dohovoru, o ktorom má parlament rokovať tiež. Zdôraznil, že išlo o technickú zmenu a kabinet naďalej odmieta Istanbulský dohovor. Vláda však dala podľa premiéra na radu ústavných právnikov a text uznesenia k dohovoru zmenila.
„Zmenila ustanovenie tak, aby poslanci nehlasovali o vyslovení nesúhlasu, ale aby formálne hlasovali o vyslovení súhlasu a jeho odmietnutím definitívne ukončili ratifikačný proces,“ povedal predseda vlády.
Viac k témam: mimoriadna schôdza parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk - Chcú tam mať bitky, alebo sa vyzliekať donaha? Reaguje Pellegrini na Beblavého blokádu schôdze © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Mimoriadna situácia na území mesta Prešov po výbuchu plynu v bytovke je odvolaná
Najkrajšia kytica je z lúčnych kvetov
Putinove slová o blížiacom sa konci vojny môžu byť len trik, tvrdí nemecký minister obrany
Londýn zaviedol nové sankcie proti ruskej propagande a deportáciám ukrajinských detí