Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
Charitatívne podujatia z dielne Kauflandu a RTVS prinesú kultúru do miest a podporia zdravotníkov
Webnoviny 14. máj 2020 991
14.5.2020 (Webnoviny.sk) - Vďaka programu U vás doma sa na slovenské sídliská dostane hudba, poézia či folklór. Zároveň sa budú zbierať prostriedky pre iniciatívu Kto pomôže Slovensku. Štartuje sa už v piatok 15. mája v Žiari nad Hronom.
Aj keď sa už dnes začali opatrenia uvoľňovať, mnohé podujatia sa ešte minimálne niekoľko týždňov až mesiacov pravdepodobne konať nebudú. Preto sa Kaufland a RTVS rozhodli priniesť kultúru priamo na slovenské sídliská a do slovenských obývačiek. V rámci programu s názvom U vás doma prinesú koncerty obľúbených kapiel a spevákov, folklórne vystúpenia, ale aj diela špičkových umelcov iných žánrov, divadlo, vážnu hudbu či poéziu. Na podujatí sa zúčastnia aj známe osobnosti spoločenského, športového a kultúrneho života, ako aj hrdinovia dnešných dní.
Cieľom je najmä poďakovať sa ľuďom, ktorí musia s vírusom bojovať v prvej línii. Aj preto počas programu prebehne zbierka pre iniciatívu Kto pomôže Slovensku, ktorá prispieva na nákup pomôcok a prístrojov pre zdravotnícke zariadenia. Zároveň však medzi ľudí, ktorí sa potýkajú bezprostredne s touto situáciou, patria aj zamestnanci priamo v predajniach Kauflandu. Stovky zamestnancov od vypuknutia situácie denne zabezpečujú, aby Slovensko bolo zásobené potravinami. "Všetkým týmto ľuďom sa chceme zo srdca poďakovať za ich nasadenie a prínos. Preto aj touto cestou chceme nielen priniesť kultúru a trochu uvoľnenia, ale podporiť aj všetkých, ktorí pomáhajú, aby sme sa na Slovensku cítili bezpečne," uviedla Lucia Langová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland.
Stominútový program U vás doma sa chystá do štyroch miest:
15. mája do Žiaru nad Hronom
16. mája do Prešova
17. mája do Rimavskej Soboty
18. júna do Bratislavy
Pozrieť si ho však môžu nielen tí, ktorým zavíta na sídlisko. Vždy o 20:30 ho odvysielajú aj v priamom prenose na RTVS.
Kaufland takto pokračuje v pomoci ľuďom na Slovensku. Tým najzraniteľnejším, ako sú seniori, ľudia s oslabenou imunitou a špeciálne detskí onkologickí pacienti, rozdávajú rúška, vitamíny vo forme zeleniny a ovocia, ale aj život zachraňujúce prístroje. Okrem tejto pomoci sa reťazec rozhodol počas uplynulých týždňov priniesť aj koncerty známych kapiel v rámci multižánrového online festivalu #kauflandvasbavi, posledný sa bude konať v nedeľu 17. mája.
Informačný servis
Viac k témam: Kaufland, Kto pomôže Slovensku, PR, RTVS
Zdroj: Webnoviny.sk - Charitatívne podujatia z dielne Kauflandu a RTVS prinesú kultúru do miest a podporia zdravotníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Šikutovou prioritou by mala byť obnova dôvery aj zriadenie správneho súdu, myslí si iniciatíva Za otvorenú justíciuNasledujúci článok
Nemecká Ponorka sa vracia na scénu!
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA