Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Cez Facebook predával tovar, ktorý nikdy nedoručil. Polícia zadržala ďalšieho internetového podvodníka

 Webnoviny  26. január 2024  74  
Cez Facebook predával tovar, ktorý nikdy nedoručil. Polícia zadržala ďalšieho internetového podvodníka

26.1.2024 (SITA.sk) - Bratislavskí policajti zadržali tento týždeň podvodníka, ktorý prostredníctvom internetových inzerátov ponúkal na predaj rôzny tovar.

„Za tento tovar od ľudí vylákal finančné prostriedky v rôznych sumách, avšak reálne nemal úmysel tento tovar doručiť," informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff s tým, že za tovar požadoval nižšie sumy, aby tak pôsobil dôveryhodnejšie. Vyšetrovateľ obvinil 31-ročného Mareka P. z okresu Šaľa z pokračovacieho zločinu podvodu.

Obvinený prostredníctvom inzerátov v sekcii Market place ponúkal rôzny tovar, ako napríklad Lego stavebnice, slúchadlá, náradie, potreby pre zvieratá a podobne.

„Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie sa tohto konania dopúšťal dlhšiu dobu a na viacerých osobách," poznamenal hovorca. Pri domovej prehliadke na ubytovni v Nových Zámkoch policajti zaistili viacero dôkazov a zadržali obvineného. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Bratislavskí policajti, bratislavský policajný hovorca, internetový podvod, Inzeráty, Podvod, Podvodník
Zdroj: SITA.sk - Cez Facebook predával tovar, ktorý nikdy nedoručil. Polícia zadržala ďalšieho internetového podvodníka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.