Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Cez Bielu horu neprejdú ani autobusy. Ako sa zmenia cestovné poriadky?
8.11.2024 (SITA.sk) - Z dôvodu úplnej uzávierky cesty cez Bielu horu medzi Trstínom a Jablonicou budú v čase od 9. novembra od 6:00 do 17. novembra do 22.00 premávať regionálne autobusy obojsmerne obchádzkou po trase Jablonica – Prievaly – Buková – Trstín. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
Cestovné poriadky dotknutých liniek sú zverejnené na webových stránkach dopravcov Arriva Trnava a SKAND Skalica.
Slovenská správa ciest uzavrie cestu I/51 cez horský priechod Biela hora medzi Trstínom v okrese Trnava a Jablonicou v okrese Senica z dôvodu mimoriadneho výrubu stromov. Ten súvisí s prebiehajúcou rekonštrukciou cesty, ktorá sa začala ešte v apríli. Jej súčasťou je rozšírenie telesa cesty a vybudovanie oporných a zárubných múrov.
Polícia už v stredu informovala, že pre tranzitnú dopravu s dĺžkou vozidiel a ich súprav nad 10 metrov stále platí odklon vyznačený dočasným dopravným značením. Vozidlá do 12 ton a autobusy budú mať obchádzkovú trasu smerovanú po ceste II/501 a III/1291 v smere Jablonica – Prievaly – Buková – Trstín a späť.
Obchádzková trasa pre vozidlá nad 12 ton bude smerovaná po ceste II/501, II/499 a II/502 po trase Jablonica – Brezová pod Bradlom – Vrbové – Dechtice – Trstín a späť.
Viac k témam: Dopravné obmedzenia, Horský priechod Biela hora
Zdroj: SITA.sk - Cez Bielu horu neprejdú ani autobusy. Ako sa zmenia cestovné poriadky? © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“