Nedeľa, 25. február 2024
Mimoriadne správy

Cesty Žilinského kraja majú v tomto roku najviac smrteľných obetí na Slovensku

 Webnoviny  30. november 2023  201  
Cesty Žilinského kraja majú v tomto roku najviac smrteľných obetí na Slovensku

30.11.2023 (SITA.sk) - Na cestách Žilinského kraja vyhaslo v tomto roku už 39 ľudských životov, čo je najviac v rebríčku všetkých ôsmich krajov na Slovensku. Ako vyplýva z aktuálnych štatistík dopravnej polície, v porovnaní s vlaňajškom je to o pätnásť obetí viac.

Tohtoročná nehodovosť na cestách Žilinského kraja je pritom nižšia ako v roku 2022. Polícia doteraz zaznamenala 1 572 dopravných nehôd, čo je o 93 nehôd menej ako v porovnateľnom období minulého roka.

Spomedzi 39 tohtoročných obetí dopravných nehôd sú piati motocyklisti, štyria cyklisti a ôsmi chodci, ťažké zranenia doteraz utrpelo 129 ľudí.

Polícia na Slovensku zaznamenala od 1. januára do 26. novembra spolu 10 475 dopravných nehôd, pri ktorých 234 ľudí zomrelo a ďalších 781 sa ťažko zranilo. Najmenej tragické sú zatiaľ cesty Trenčianskeho kraja, kde vyhaslo 16 ľudských životov.

Zdroj: SITA.sk - Cesty Žilinského kraja majú v tomto roku najviac smrteľných obetí na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.