Štvrtok, 22. október 2020
Zamračené  9,4 °C
Mimoriadne správy

Cestujete z Chorvátska cez Slovinsko? Tranzit musíte vykonať do 12 hodín

 Webnoviny  30. júl 2020  55
Cestujete z Chorvátska cez Slovinsko? Tranzit musíte vykonať do 12 hodín

30.7.2020 (Webnoviny.sk) - Slováci môžu z Chorvátska naďalej cestovať cez Slovinsko, tranzit však musia vykonať do 12 hodín. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVaEZ) o tom informuje na svojej stránke. Reaguje tak na to, že Slovinci zaradili Chorvátsko do zoznamu takzvaných žltých krajín, po návšteve ktorých sa vyžaduje absolvovanie dvojtýždennej karantény.

„Občania Slovenskej republiky, ktorí plánujú cestovať z Chorvátska priamo do Slovenskej republiky cez Slovinsko, musia tranzitovať cez územie Slovinskej republiky v priebehu 12 hodín,“ informuje MZVaEZ.

Dodáva, že počas tranzitu sú povolené len nevyhnutné zastávky, akými sú napríklad zastavenie na čerpacej stanici. Slovinská polícia tiež odporúča, aby pri sebe mali potvrdenie o tom, že strávili pobyt v Chorvátsku.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus, letná dovolenka
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestujete z Chorvátska cez Slovinsko? Tranzit musíte vykonať do 12 hodín © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.