Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  25,5 °C
Mimoriadne správy

Cestári v Žilinskom kraji sa mali čo obracať pri odhŕňaní napadnutého snehu

 Webnoviny  14. máj 2019  35
Cestári v Žilinskom kraji sa mali čo obracať pri odhŕňaní napadnutého snehu

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) - Cestári v Žilinskom kraji mali pre napadnutý sneh plné ruky práce. Ráno a dopoludnia pracovalo na odstraňovaní snehu sedem cestárskych vozidiel, spolu najazdili takmer 500 kilometrov.

Všetci v pohotovosti


Na Orave napadlo miestami do šesť centimetrov snehu, v horských oblastiach a na severe viac ako desať.

"V pohotovosti boli všetky strediská Správy ciest ŽSK Dolný Kubín, Námestovo a Trstená. Najkritickejšia situácia bola na horských priechodoch Príslop a Malatiná. Cestári však zasahovali aj v Oravskej Polhore, Oravskej Lesnej, v Zakamennom či Zuberci," informovala hovorkyňa predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Martina Remencová.

Husté sneženie aj na Liptove


Husto snežilo i na Liptove. V Jasnej napadlo do desať centimetrov snehu, na horskom prechode Čertovica až do 12 centimetrov. V teréne boli tri cestárske vozidlá, cesty odhŕňali i posypávali.

"Napriek hustému sneženiu sa im podarilo udržať premávku plynulú a cesty boli zjazdné. I naďalej zostáva zvýšený dohľad a cestári monitorujú horské priechody," dodala hovorkyňa.

Viac k témam: počasie, sneženie
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestári v Žilinskom kraji sa mali čo obracať pri odhŕňaní napadnutého snehu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.