Sobota, 26. september 2020
Oblačno  10,3 °C
Mimoriadne správy

Černák sa priznal k 14 vraždám, súd schválil dohodu o vine a treste a rozhodol aj o Kaštanovi

 Webnoviny  11. august 2020  49
Černák sa priznal k 14 vraždám, súd schválil dohodu o vine a treste a rozhodol aj o Kaštanovi

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Okresný súd v Banskej Bystrici na utorkovom verejnom zasadnutí schválil dohodu o vine a treste pre Mikuláša Černáka tak, ako ju predložil prokurátor. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca Okresného súdu v Banskej Bystrici Vladimír Černota.

Na doživotie odsúdený bývalý boss banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák sa priznal k 16 skutkom, z toho k 14 vraždám. Súd v tejto súvislosti upustil od uloženia súhrnného trestu, keďže skôr uložený výnimočný trest odňatia slobody na doživotie v tretej nápravnovýchovnej skupine považuje za dostatočný.

V spoločnom konaní súd rozhodol aj o Černákovej niekdajšej „pravej ruke“ Milošovi Kaštanovi. Tomu súd udelil súhrnný trest vo výmere 20 rokov a jeden mesiac.

Mikuláš Černák si aktuálne odpykáva doživotný trest odňatia slobody s možnosťou podmienečného prepustenia.

Viac k témam: doživotie, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk - Černák sa priznal k 14 vraždám, súd schválil dohodu o vine a treste a rozhodol aj o Kaštanovi © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.