Nedeľa, 14. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (13. jún 2026): Niesenské schody, 250. rokov Ameriky a bohoslužba pre domáce zvieratá
- Moskva priznáva problém s presnosťou rakiet. Väčšiu silu chce dosiahnuť kazetovou muníciou
- Havária vojenského transportného lietadla si vyžiadala päť obetí, informáciu potvrdilo indické letectvo
- Federálny sudca odmietol zastaviť odstránenie Trumpovho mena z Kennedyho centra
- Alího Chameneího pochovajú v Mašhade, bývalého iránskeho vodcu nahradí na poste vlastný syn
Čelí Slovensko bezprostrednej teroristickej hrozbe? Šutaj Eštok prehovoril o aktuálnych bezpečnostných opatreniach
Webnoviny 18. august 2024 565
18.8.2024 (SITA.sk) - Slovenska sa momentálne napriek zlej bezpečnostnej situácii vo svete netýka bezprostredná teroristická hrozba. V diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 to povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).
Ako ďalej uviedol, rezort vnútra v rámci prevencie teroristických hrozieb spolupracuje napríklad so Slovenskou informačnou službou alebo Vojenským spravodajstvom.
„Práve preto sme aj urobili pred troma týždňami ďalšiu bezpečnostnú akciu na ukrajinskej hranici," uviedol minister s tým, že nelegálna migrácia je možným iniciátorom vzniku teroristického útoku.
Podľa predsedu opozičného KDH Milana Majerského je v prípade nelegálnej migrácie potrebné intenzívne komunikovať s Európskou úniou.
„Vieme, že cez Frontex je tam vyčlenená takmer jedna miliarda eur na zabezpečenie vonkajšej hranice únie. Tam to musí byť posilnené," skonštatoval Majerský.
Viac k témam: diskusná relácia V politike, Minister vnútra SR, televízia TA3, teroristická hrozba
Zdroj: SITA.sk - Čelí Slovensko bezprostrednej teroristickej hrozbe? Šutaj Eštok prehovoril o aktuálnych bezpečnostných opatreniach © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin vyhlásil, že ukrajinské dronové útoky majú rozdeliť ruskú spoločnosť
Umelá inteligencia môže v nesprávnych rukách zničiť finančný systém, varuje MMF
Ukrajina chce, aby Rusko naďalej horelo. Údajne požiada spojencov o ďalších 20 miliárd dolárov