Štvrtok, 22. október 2020
Prevažne slnečno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Časť Slovenska zasiahne silný dážď, meteorológovia vydali výstrahy a varujú pred povodňami

 Webnoviny   1. október 2020  35
Časť Slovenska zasiahne silný dážď, meteorológovia vydali výstrahy a varujú pred povodňami

1.10.2020 (Webnoviny.sk) - Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred dažďom a povodňou z trvalých zrážok v Žilinskom a Prešovskom kraji. Výstraha platí dnes v čase od 8:00 do 12:00. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej webovej stránke.

Výstrahu prvého stupňa pred povodňou z trvalých dažďov vydali pre okres Námestovo a Tvrdošín do piatka 2. októbra do 12:00. Výstraha platí aj pre okresy Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok od štvrtku do piatka 2. októbra do 12:00.

Podľa SHMÚ 1. stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý môže spôsobiť relatívne malé nebezpečenstvo a škody na majetku menšieho rozsahu, pričom sa môže vyskytnúť aj niekoľkokrát do roka.

Viac k témam: počasie, povodne, prívalový dážď, výstrahy
Zdroj: Webnoviny.sk - Časť Slovenska zasiahne silný dážď, meteorológovia vydali výstrahy a varujú pred povodňami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.