Sobota, 26. september 2020
Dážď  9,8 °C
Mimoriadne správy

Časť chodníka za Bilíkovou chatou strhli a odplavili prívalové dažde, trasa je priechodná (foto)

 Webnoviny  21. jún 2020  50
Časť chodníka za Bilíkovou chatou strhli a odplavili prívalové dažde, trasa je priechodná (foto)

21.6.2020 (Webnoviny.sk) - Prívalové dažde strhli a odplavili časť chodníka za Bilíkovou chatou vo Vysokých Tatrách.

Podľa informácií, ktoré uvádza Horská záchranná služba na svojej internetovej stránke, chodník na zelenej turistickej trase je priechodný, záchranári však upozorňujú turistov, aby pri prechode týmto miestom zvýšili opatrnosť.

Bilíková chata


Jedna z najľahšie prístupných tatranských chát - Bilíková chata sa nachádza vo vysokohorskom prostrední tesne pod Hrebienkom na juhovýchodnom svahu Slavkovského štítu vo výške 1 255 metrov nad morom.

Vedú od nej turistické trasy do širokého okolia Vysokých Tatier, napríklad k Studenovodským vodopádom (500 metrov), k Rainerovej chate (700 metrov), k Obrovskému vodopádu (1 000 metrov), k Zamkovského chate (1 000 metrov) a podobne.Viac k témam: prívalové dažde, turisti, turistika
Zdroj: Webnoviny.sk - Časť chodníka za Bilíkovou chatou strhli a odplavili prívalové dažde, trasa je priechodná (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.