Nedeľa, 20. september 2020
Zamračené  15 °C
Mimoriadne správy

Časť Bojnického zámku bude dočasne uzatvorená, nakrúcať tam budú filmovú rozprávku

 Webnoviny  25. august 2020  35
Časť Bojnického zámku bude dočasne uzatvorená, nakrúcať tam budú filmovú rozprávku

25.8.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenské národné múzeum – Múzeum Bojnice informuje, že časť zámku bude dočasne zatvorená z dôvodu nakrúcania filmovej rozprávky O liečivej vode.

V termíne od pondelka 31. augusta do stredy 9. septembra 2020 budú prehliadky expozícií prebiehať v obmedzenom režime.

Špeciálny prehliadkový okruh


V tlačovej správe o tom informovala vedúca Centra múzejnej komunikácie Zuzana Vášáryová.

Ako ďalej priblížila, česko-slovenský filmový štáb, ktorý si popri iných pamiatkových objektoch vybral aj Bojnický zámok, bude nakrúcať najmä v priestoroch Stredného hradu a Stĺpovej siene.

Pre verejnosť sa v tomto období sprístupní špeciálny prehliadkový okruh, pozostávajúci z priestorov Grófskeho bytu, zámockého apartmánu, kaplnky, rodinnej hrobky Pálfiovcov a prírodnej jaskyne pod zámkom.

Alegorické sochy a vzácne ikony


Prehliadka bude počas tohto obdobia obohatená o alegorické sochy Dionýza Stanettiho, dosiaľ nevystavené vzácne ikony či iné artefakty.

Filmovú rozprávku O liečivej vode si budú môcť diváci pozrieť na televíznych obrazovkách počas tohoročných Vianoc.

Viac k témam: Bojnický zámok
Zdroj: Webnoviny.sk - Časť Bojnického zámku bude dočasne uzatvorená, nakrúcať tam budú filmovú rozprávku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.