Utorok, 29. september 2020
Mimoriadne správy

Časopis Slovenka propaguje premiéra Pellegriniho, predtým ju zo „štátneho“ štedro obdaroval

 Webnoviny  12. február 2020  36
Časopis Slovenka propaguje premiéra Pellegriniho, predtým ju zo „štátneho“ štedro obdaroval

12.2.2020 (Webnoviny.sk) - Časopis Slovenka propaguje predsedu vlády a volebného lídra strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Petra Pellegriniho. Premiér mal v ten istý deň, ako vyšlo nové číslo Slovenky, venovať 50-tisíc eur občianskemu združeniu SLOVENKA. Informuje o tom mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) na sociálnej sieti.

O dotácii vraj rozhodli už v decembri


Redakcia Slovenky na otázky o pôvode rozhovoru mimovládke neodpovedala. Podľa hovorkyne predsedu vlády Patrície Macíkovej šlo o „štandardný rozhovor, nebol platený a nijako nesúvisí s udelením dotácie". Premiér vraj o dotácii rozhodol už v decembri a urobil tak aj v minulosti.

„Časopis Slovenka poskytla vo svojom minulotýždňovom čísle volebnému lídrovi Smeru Petrovi Pellegrinimu priestor, za aký by museli iní v predvolebnom čase platiť tisíce eur. Premiér sa dostal rovno na titulnú stranu časopisu ‚Nehrám sa na nič´, ktorý si každý týždeň u nás kúpi zhruba 30-tisíc ľudí,“ priblížila TIS. Ďalej poukázala na to, že premiér dostal priestor na štyroch celých stranách vnútri časopisu, ktorého cieľovou skupinou sú ženy.

Rozhovor obsahoval aj takéto „otázky":  • Kampaň je v plnom prúde, na post premiéra majú zálusk viacerí politici. Ministerské kreslá si rozdeľujú už pred voľbami. Vy ste si ľudí, podľa vás, čím získali?

  • Hovoríte to s ľahkosťou, ale byť spontánny a snažiť sa o úprimnosť je dar. To sa nedá naučiť...

  • Pramení to z vášho genofondu, výchovy, alebo zo životných situácií, ktorými ste prešli?

  • Vy pôsobíte v každej situácii pokojne, ale viete aj buchnúť do stola? Aký ste šéf?

  • Vaša aktivita prináša výsledky. Asi v tom duchu, čo dáš to aj dostaneš, sa ukazuje najnovší prieskum, podľa ktorého si vás ľudia vedia opäť predstaviť v úlohe premiéra.Fotky z Pellegriniho detstva


Rozhovor je podľa mimovládky doplnený siedmimi fotkami z Pellegriniho detstva a aj zo súčasnosti. „V Slovenke sa vyskytujú aj iné rozhovory s politikmi, ale tie sú na rozdiel od článku s premiérom označené ako reklama a nedávajú sa na titulku,“ objasnila TIS. Predseda vlády promoval rozhovor v Slovenke aj na svojom Facebooku, Na sociálnej sieti to zdieľala aj Slovenka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Zhodou okolnosti v rovnaký deň, ako vyšlo nové číslo Slovenky, sa v centrálnom registri zmlúv objavila aj zmluva na 50-tisíc eur, ktoré Pellegrini zo svojej rezervy venoval občianskemu združeniu SLOVENKA na organizáciu folklórneho Dňa kroja v Banskej Bystrici. Zmluvu je možné nájsť na tomto webe.

Spomínané občianske združenie vedie vydavateľka časopisu Slovenka Mária Reháková a Mária Miková, ktorá je šéfredaktorkou časopisu a spoluautorkou rozhovoru s premiérom.

„Neuveriteľných 25-tisíc, teda polovica, z tohto štátneho grantu má ísť podľa rozpočtu na propagáciu podujatia. A podľa zmluvy tá celá pôjde do samotnej Slovenky a jej sesterských médií z Rehákovej vydavateľstva. Celostranová reklama na podujatie je aj v aktuálnom čísle časopisu. Inými slovami, Pellegrini poslal 25-tisíc eur zo štátneho rovno do vrecka vydavateľa Slovenky. Z rezervy, ktorá má slúžiť na krízové účely,“ upozornila TIS.

Viac k témam: Parlamentné voľby do NRSR na Slovensku 2020, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk - Časopis Slovenka propaguje premiéra Pellegriniho, predtým ju zo „štátneho“ štedro obdaroval © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.