Pondelok, 21. október 2019
Slnečno  13,6 °C
Mimoriadne správy

Čaputová sa vzdá funkcie v Progresívnom Slovensku, Šefčovič sa ohradil voči spájaniu jeho mena so Smerom

 Webnoviny  17. marec 2019  37
Čaputová sa vzdá funkcie v Progresívnom Slovensku, Šefčovič sa ohradil voči spájaniu jeho mena so Smerom

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) - V najbližších dňoch sa víťazka prvého kola prezidentských volieb Zuzana Čaputová vzdá funkcie podpredsedníčky hnutia Progresívne Slovensko.

"Pozície podpredsedníčky Progresívneho Slovenska by som sa v druhom kole vzdala, nevidím v tom žiaden problém, aj tak nestíham už aktívne robiť. Možno to urobím hneď zajtra (pondelok, poznámka SITA) alebo v utorok. Pokiaľ ide o členstvo v hnutí, v prípade zvolenia by som sa ho určite vzdala," vyhlásila Čaputová v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

Dodala, že vie byť v prípade zvolenia nezávislou prezidentkou aj vo vzťahu k strane, ktorá jej v rámci kandidatúry pomohla.

Maroš Šefčovič, ktorý postúpil do druhého kola prezidentských volieb, sa ohradil k spájaniu jeho mena so stranou Smer-SD. "Napriek tomu, že ma podporuje Smer-SD, som nezávislý kandidát na post prezidenta Slovenskej republiky, ktorý chce vykonávať svoj mandát nadstranícky a ktorý dokázal, že to vie. Desať rokov som pôsobil ako nezávislý eurokomisár, bez akejkoľvek výčitky voči nezávislému výkonu svojho mandátu. To isté budem robiť aj v úrade prezidenta, ak mi ľudia na Slovensku dajú dôveru a prisahám na Ústavu SR, že budem takto konať. Dokázal som to v živote, v praxi. Mám veľmi silnú osobnú históriu," konštatoval Šefčovič v diskusii.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

VIAC O TÉME: PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 NA SLOVENSKUPrezidentské voľby 2019 na Slovensku: Výsledky prezidentských volieb
Viac k témam: Prezidentské voľby 2019 na Slovensku, Progresívne Slovensko, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová sa vzdá funkcie v Progresívnom Slovensku, Šefčovič sa ohradil voči spájaniu jeho mena so Smerom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.