Streda, 28. február 2024
Oblačno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Čaputová diskutovala s Druckerom o šikane na školách aj fungovaní reedukačných centier, kroky ministerstva ocenila (video)

 Webnoviny  23. január 2024  123  
Čaputová diskutovala s Druckerom o šikane na školách aj fungovaní reedukačných centier, kroky ministerstva ocenila (video)

23.1.2024 (SITA.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok rozprávala s ministrom školstva Tomášom Druckerom (Hlas-SD) o riešeniach šikany na školách a fungovaní reedukačných centier. Hlava štátu ocenila plánované kroky ministerstva školstva v spomínaných oblastiach.

Téma duševného zdravia


Okrem Druckera sa prezidentka v súvislosti s touto témou už stretla s psychológmi, psychiatrami či hlavnou školskou inšpektorkou Alžbetou Štofkovou Dianovskou.

S veľkým rešpektom som si vypočula to, čo minister školstva pripravuje, čo urobil a akým spôsobom túto tému vníma. Som veľmi rada, že v rámci výkonu jeho práce je téma duševného zdravia mladých ľudí v centre jeho pozornosti. Pokiaľ ide o problém šikany, má konkrétne opatrenia, ktoré sú zamerané, jednak na pomoc mladým ľuďom, ale aj pomoc učiteľom, pedagógom," informovala prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Mrazivá správa generálnej prokuratúry


Hlava štátu nazvala správu generálnej prokuratúry o stave reedukačných centier mrazivou. Fungovanie zariadení na Slovensku nie je hodné štátu Európskej únie v 21. storočí. Vyhlásil to na mimoriadnom zasadnutí parlamentného výboru pre sociálne veci generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Správa obsahuje zistenia zásadného charakteru, ktoré sú mohutné a rozsiahle. Prezidentka ocenila, že minister Drucker aktívne postupuje aj v tejto téme. Čaputová avizovala, že o spomínané témy sa bude aj naďalej zaujímať.

Viac k témam: Generálny prokurátor SR, Minister školstva vedy výskumu a športu SR, Prezidentka SR, reedukačné centrum, Šikana
Zdroj: SITA.sk - Čaputová diskutovala s Druckerom o šikane na školách aj fungovaní reedukačných centier, kroky ministerstva ocenila (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.