Štvrtok, 22. október 2020
Slnečno  12,3 °C
Mimoriadne správy

Čaputová chce využiť október – mesiac úcty k starším, aby sa venovala starostlivosti o seniorov

 Webnoviny   2. október 2020  26
Čaputová chce využiť október – mesiac úcty k starším, aby sa venovala starostlivosti o seniorov

2.10.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová využije október - mesiac úcty k starším na to, aby sa mohla ešte intenzívnejšie venovať dlhodobej starostlivosti o seniorov. Svoj záujem tak upriami aj na to, ako pokračuje príprava tejto stratégie. Hlava štátu o tom informovala vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej Čaputová priblížila, do prezidentského úradu vstupovala s tým, že starostlivosť o seniorov a dôstojná staroba sú jednou z jej priorít. Podľa prezidentky si seniori zaslúžia pozornosť, dôstojnosť a príležitosti na sebarealizáciu.

„Viem, že v týchto ťažkých mesiacoch sa možno cítite zneistení a osamotení. Verím však, že o niekoľko týždňov, či mesiacov sa budeme všetci cítiť opäť bezpečne a naše sociálne kontakty sa znova obnovia. Už teraz sa teším na stretnutia s vami,“ dodala prezidentka.

Viac k témam: dôchodcovia, prezident Slovenskej republiky, seniori
Zdroj: Webnoviny.sk - Čaputová chce využiť október – mesiac úcty k starším, aby sa venovala starostlivosti o seniorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.