Sobota, 6. jún 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (5. jún 2026): Svetový deň životného prostredia, nezvestné dievča, Pride a výbuch dronu
- Šéf slovenskej diplomacie Blanár zavítal na Ukrajinu, stretol sa so Sybihom – FOTO
- Putinovi jastrabi prvýkrát hovoria o porážke. V Rusku rastie nervozita z vývoja vojny na Ukrajine
- Zrážka vlaku s kamiónom si vyžiadala zásah hasičov, ohrozených bolo 26 cestujúcich – FOTO
- Moskva a Kyjev si vymenili po 185 vojnových zajatcov
„Čapicový protest“ Smeru v Rimavskej Sobote podporil osobne aj Danko, Blaha sa predviedol urážkami
Webnoviny 17. október 2021 567
17.10.2021 (Webnoviny.sk) - Predstavitelia strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) požadujú od vlády plán boja proti zdražovaniu cien energií či potravín. Na nedeľňajšom „čapicovom proteste“ v Rimavskej Sobote to uviedol predseda strany Robert Fico.
Vláda podľa neho nepodniká žiadne kroky na to, aby zabezpečila zmiernenie dopadov zdražovania energií či potravín. Podľa Fica síce vláda nemôže za svetové ceny energií, ale môže ovplyvniť ich dopad na Slovensku. Fico uviedol, že v opačnom prípade hrozí Slovensku „veľký sociálny výbuch“.
Ľudia nemali rúška
Na proteste sa zišla približne tisícka ľudí, ktorí však nemali nasadené ochranné rúška. Okres Rimavská Sobota je pritom zaradený na COVID semafore v červenej farbe.
Smer-SD okrem toho požaduje, aby bolo očkovanie proti ochoreniu COVID-19 ponechané na dobrovoľnom rozhodnutí ľudí, aby vláda prestala s politickými čistkami a straníckym obsadzovaním funkcii, zastavila aktuálne pripravované reformy a vrátila s k sociálnemu dialógu.
V prejavoch politikov zazneli aj urážky. Podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha nazval pre neuznané referendum prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovú najväčším tyranom na Slovensku, vlastizradkyňou či hovorkyňou americkej ambasády.
Ministra financií Igora Matoviča zase označil za najväčšieho gaunera v dejinách.
Danko hovoril o Judášoch
Na proteste vystúpil aj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko, ktorý uviedol, že Smer-SD a SNS chcú byť spolu základom koalície v komunálnych voľbách, ale aj základom novej vlády.
Danko povedal, že urobí všetko preto, aby „Judáši“, ktorí odišli zo Smeru aj SNS oľutovali svoj odchod z týchto politických subjektov.
Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) na protesty zareagovala stanoviskom. V ňom uviedla, že Fico neváha podnecovať nenávisť a ohrozovať aj vlastných voličov, pokiaľ mu ide o prežitie a zvážať častokrát aj starších ľudí autobusmi na hromadnú akciu.
„Aj s Pellegrinim robia všetko preto, aby tretia vlna dopadla zle, čo bude mať dopad najmä na ich priaznivcov. Nikde vo svete tak dvaja bývalí premiéri neškodia svojej vlastnej krajine ako práve Fico a Pellegrini. Nič konštruktívne robiť nevedia, len vyvolávať zmätok, nenávisť a rozkol. Nedovoľme návrat politikov, ktorým nejde o Slovensko, ale len o seba!,“ dodala Remišová.
Viac k témam: Protest
Zdroj: Webnoviny.sk - „Čapicový protest“ Smeru v Rimavskej Sobote podporil osobne aj Danko, Blaha sa predviedol urážkami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Dohoda ruží je romantasy plná mágie, intríg a nebezpečných sľubov
Odolnosť nie je o zatnutých zuboch, ale o pochopení samého seba. Buďte nepriestrelní