Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Bývalý štátny tajomník Kuruc ide do väzby, rozhodol najvyšší súd (video+foto)
16.8.2021 (Webnoviny.sk) -
- aktualizované 16. augusta 14:31
Bývalý štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc, obvinený v rámci akcie Mýtnik III, ide do väzby. Rozhodol o tom v pondelok senát Najvyššieho súdu SR.
Vyhovel tak sťažnosti prokurátora voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu, ktorý obvineného v sobotu 7. augusta do väzby nevzal. V prípade ďalších obvinených, konkrétne bývalých úradníčok finančnej správy Denisy Ž. a Kornélie Č. prokurátor svoju sťažnosť proti nevzatou do väzby stiahol.
Možné ovplyvňovanie svedkov
Najvyšší súd SR sa stotožnil s argumentom prokurátora, že v prípade Radka Kuruca hrozí možné ovplyvňovanie svedkov. Keďže od nedele 15. augusta platí nová právna úprava, v kolúznej väzbe môže byť obvinený maximálne päť mesiacov. Do výkonu väzby odviedli Radka Kuruca príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže priamo z pojednávacej miestnosti.
Podľa výpovedí bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a podnikateľa Michala Suchobu prijal Radko Kuruc v roku 2017 úplatok vo výške 120 000 eur. Za to mal ovplyvňovať legislatívny proces ohľadne projektu eKasa. Bývalý štátny tajomník obvinenia odmieta.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Súdne pojednávanie v kauze Mýtnik III (fotografie)
Obvinenia sa týkajú korupcie
V kauze Mýtnik III vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) celkovo vzniesol obvinenie ôsmim osobám. Obvinenia sa týkajú výlučne korupčnej trestnej činnosti, ktorá bola spáchaná štyrmi rôznymi skutkami.
Voči dvom osobám vzniesli obvinenie pre trestný čin podplácania, voči ďalším šiestim pre trestný čin prijímania úplatku. Medzi obvinenými je okrem Radka Kuruca aj podnikateľ Miroslav Výboh, ktorý je v zahraničí, bývalá šéfka finančnej správy Lenka Wittenbergerová.
Viac k témam: akcia "Mýtnik III", súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk - Bývalý štátny tajomník Kuruc ide do väzby, rozhodol najvyšší súd (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO