Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Bývalý riaditeľ NAKA Daňko odchádza do civilu, po 25-tich rokoch nemohol ostať ani radovým vyšetrovateľom
Webnoviny 18. december 2023 478
18.12.2023 (SITA.sk) - Z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) odchádza jej doterajší riaditeľ Ľubomír Daňko. Informoval o tom Denník N s tým, že Daňko v policajnom zbore odslúžil 25 rokov.
Keďže mu podľa denníka nový policajný prezident Ľubomír Solák neumožnil ostať aspoň radovým vyšetrovateľom NAKA, rozhodol sa ísť na výsluhový dôchodok.
Solák mení aj ďalších funkcionárov
„Solák, ktorého vymenoval na čelo polície minister vnútra Matúš Šutaj Eštok z Hlasu, okrem Daňka mení ďalších funkcionárov NAKA," napísal Denník N s tým, že vo funkciách končia aj dvaja Daňkovi zástupcovia.
Samotný Daňko, ktorý má v polícii skončiť k 31. decembru bude v práci už len do stredy, aby odovzdal agendu, potom si dočerpá dovolenku.
Stiahol ho na jeden deň z dovolenky
Policajný prezident Solák podľa denníka ešte 5. decembra stiahol Ľubomíra Daňka na jeden deň z dovolenky, ktorú mu nariadili až do 17. decembra.
„Zavolal si ho na pohovor, aby mu oznámil, že s ním neráta," uviedol denník. Zároveň pripomenul, že po Daňkovi zastáva pozíciu riaditeľa NAKA Milan Jonis, ktorého poveril touto funkciou ešte dočasný policajný prezident Rastislav Polakovič.
Viac k témam: Personálne zmeny, Policajný prezident, Polícia
Zdroj: SITA.sk - Bývalý riaditeľ NAKA Daňko odchádza do civilu, po 25-tich rokoch nemohol ostať ani radovým vyšetrovateľom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu