Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Bývalý asistent Mazureka pôjde pred súd, čelí obžalobe pre extrémizmus
23.11.2025 (SITA.sk) - Špecializovaný trestný súd by sa na pracovisku v Banskej Bystrici mal v decembri zaoberať prípadom bývalého asistenta exposlanca parlamentu a súčasného europoslanca Milana Mazureka Jána P. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, dotyčný čelí obžalobe pre prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd, výrobu extrémistického materiálu a rozširovanie extrémistického materiálu.
Bývalá Národná kriminálna agentúra obvinila Jána P., ktorý pôsobil aj na internetovom portáli Kulturblog ešte v septembru 2020. Podľa spravodajského webu Aktuality.sk totiž predával tričká s podobizňou prezidenta vojnovej Slovenskej republiky Jozefa Tisa vo vavrínovom venci. Ján P. kandidoval za stranu Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) v parlamentných voľbách v roku 2020.
Viac k témam: exposlanec, Pojednávanie, Súdy
Zdroj: SITA.sk - Bývalý asistent Mazureka pôjde pred súd, čelí obžalobe pre extrémizmus © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO