Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
- Otravu tisícov ľudí v Severnom Macedónsku spôsobila voda kontaminovaná fekálnymi baktériami
- Počet civilných obetí a zranených v rusko-ukrajinskom konflikte podľa OSN prudko vzrástol
- Európske odbory opäť žiadajú celoúnijné pravidlá pre prácu počas extrémnych horúčav
Bulharský kamión jazdil v Senici po cyklotrase, zastavil ho až most – FOTO
Webnoviny 12. február 2026 224
12.2.2026 (SITA.sk) - Vodič bulharského kamiónu nerešpektoval v Senici dopravné značenie a vošiel na cyklotrasu. Po prejdení približne jedného kilometra sa dostal k mostu, na ktorý sa už jeho vozidlo nevošlo, a tak začal cúvať. Po niekoľkých desiatkach metrov skončil s kamiónom mimo cyklotrasy a v rozmáčanom teréne zapadol.
"Porušenie dopravných predpisov bude riešené v zmysle platnej legislatívy. Uložená pokuta však v tomto prípade predstavuje najmenší problém. Vozidlo s nákladom má hmotnosť približne 21 ton. Najväčšou výzvou je jeho bezpečné vyslobodenie späť na komunikáciu bez poškodenia cyklotrasy a bez vzniku ďalších škôd," informovala o kurióznom prípade Mestská polícia v Senici. Mestskí policajti v súvislosti s touto nepríjemnou udalosťou apelujú na vodičov, aby sa nespoliehali len na navigáciu a aby dôsledne rešpektovali dopravné značenie.
Viac k témam: Cyklotrasa, Kamión, Mestská polícia, Senica
Zdroj: SITA.sk - Bulharský kamión jazdil v Senici po cyklotrase, zastavil ho až most – FOTO © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ministerstvo vnútra prenajalo pre nových policajtov ubytovanie za 2,2 milióna ročne
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Záplavy a zosuvy pôdy vo Vietname si vyžiadali najmenej štyri obete
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní