Sobota, 2. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (1. máj 2026): Protesty 1. mája, konské dostihy, festival kreolských rebier a víťazstvá
- Fico vs. Orbán: V čom sa líši ich postoj k Rusku a prečo je politika „na štyri svetové strany“ v slepej uličke
- Top foto dňa (30. apríl 2026): Panychída za Róberta Remiáša, sakury a nový náčelník GŠ OS SR
- Svetové médiá vyzývajú na umožnenie vstupu novinárov do Pásma Gazy
- Berlín je pripravený na prípadné zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku
Bugárovi išlo od začiatku o peniaze, tvrdí Matovič a Pellegriniho nazval druhým Ficom
Webnoviny 15. marec 2018 689
BRATISLAVA 15. marca (WebNoviny.sk) - Most-Híd udržalo v koalícii sedem miliárd v eurofondoch, ktoré má strana na starosti. Na brífingu to dnes uviedol predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič.
"Jediná motivácia skorumpovaných strán v politike je mať prístup k eurofondom," povedal s tým, že podiel eurofondov v správe Mostu je najväčší zo všetkých koaličných strán.
Vyzval ľudí na demonštrácie
"Bugárovi od začiatku išlo o peniaze," vyhlásil Matovič s tým, že strana už po druhýkrát zradila ľudí. Stredajšími a štvrtkovými skutkami podľa Matoviča členovia vládnej koalície "ponížili a oklamali každého slušného človeka".
"Jediní, kto to môže zvrátiť, nie sú opoziční politici, ale ľudia," uviedol s tým, že kroky Roberta Fica naznačujú, že má strach pred spravodlivosťou. Z tohto dôvodu podal demisiu, aj keď to bolo pre neho pred dvoma týždňami ešte nemysliteľné. Zároveň Matovič vyzval ľudí, ktorí chcú slušné Slovensko, aby prišli na piatkové demonštrácie.
Odporúčame:
Sulík navrhuje opozičným stranám dohodu o spolupráci, obsahuje desať bodov
Predseda OĽaNO tiež pripomenul, že nový designovaný premiér Peter Pellegrini začínal ako poslanec, ktorý do parlamentu nosil na poslednú chvíľu pozmeňujúce návrhy z dielne lobistov. "Pellegrini je druhý Fico. Ideme do štvrtej vlády Roberta Fica," vyhlásil Matovič.
Opozícia nebude tolerovať žiadnu korupciu
Poslanec Ján Budaj doplnil, že keďže formujúca sa vláda nebude nová, nedostane od opozície "žiadnych 100 dní". Dodal, že opozícia nebude tolerovať žiadnu korupciu a tiež nezloží zbrane, pokiaľ ide o slušné Slovensko.
Odporúčame:
Online: Fica má vo funkcii premiéra nahradiť Pellegrini, sú známe mená aj ďalších ministrov
Premiér Robert Fico dnes odovzdal svoju rezignáciu na post predsedu slovenskej vlády do rúk prezidenta Andreja Kisku. Prezident demisiu prijal. Hlava štátu zároveň poverila zostavením novej vlády doterajšieho vicepremiéra Petra Pellegriniho. Do zostavenia novej vlády zostáva Fico premiérom v demisii.
Viac k témam: Igor Matovič, Ján Budaj, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Peter Pellegrini, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk - Bugárovi išlo od začiatku o peniaze, tvrdí Matovič a Pellegriniho nazval druhým Ficom © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Banskobystrický súd oslobodil mladíka, ktorý so zbraňou prepadol predajňu
Raketa Ariane 6 vyniesla satelity pre projekt Amazonu, konkurenciu Starlinku
Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti
Zelenskyj provokuje a chce jadrovú vojnu. Prvá na rane bude Európa, tvrdí Moskva.