Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Bugár vyslovil podporu Cséfalvayovej, ktorú Danko vyzval na odchod z koalície
BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) - Predsedníčka Zahraničného výboru NR SR Katarína Cséfalvayová (Most-Híd) má plnú podporu predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára. Podpredseda parlamentu to uviedol na stredajšej tlačovej besede.
Reagoval tak na utorkovú výzvu šéfa parlamentu Andreja Danka (SNS), aby Cséfalvayová odišla z vládnej koalície. Urobil tak v pléne NR SR po tom, ako vystúpila v diskusii o zahraničnej politike Slovenskej republiky. Cséfalvayová priblížila, že chcela na tejto schôdzi, aby parlament prijal vyhlásenie k 15. výročiu členstva SR v EÚ a jediná SNS to odmietla.
„Ty, pani Cséfalvayová, zvažuj slová. Využívaš komfort koalície, odíď z koalície, ak sa ti nepáči, ale prosím ťa, nerozbíjaj koalíciu," adresoval Danko poslankyni za koaličný Most-Híd.
Bugár dodal, že Cséfalvayová je predsedníčkou zahraničného výboru a koná na základe programového vyhlásenia vlády aj na základe vyhlásenia troch najvyšších ústavných činiteľov. Nepovažuje za dobré, ak niekto niekoho vyháňa z vládnej koalície.
Viac k témam: Most-Híd, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk - Bugár vyslovil podporu Cséfalvayovej, ktorú Danko vyzval na odchod z koalície © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve