Utorok, 21. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Bratislavský kraj zvyšuje kapacitu očkovacieho centra, vakcínu môže dostať vyše 10-tisíc ľudí
Webnoviny 29. apríl 2021 550
29.4.2021 (Webnoviny.sk) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zvyšuje kapacitu očkovacieho centra v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave.
Fungovať bude až päť dní
„Veľkokapacitné očkovacie centrum BSK bude tento týždeň fungovať až päť dní. Očkovanie sa začína už dnes poobede a potrvá do pondelka 3. mája," uviedla v tlačovej správe hovorkyňa BSK Lucia Forman.
Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína
„V očkovacom centre na NFŠ sme doteraz zaočkovali 42 327 ľudí, z toho 2 852 druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Očakávame, že za týchto päť dní by sme mohli sumárne číslo navýšiť o ďalších viac ako 10-tisíc ľudí,“ doplnil predseda BSK Juraj Droba.
Kraj pripravil špeciálny rezervačný systém
Vo veľkokapacitnom centre začali minulý týždeň očkovať už aj druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. BSK zdôrazňuje, že pozvánka od Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) by mala prísť očkovaným prvou dávkou automaticky. Pri vakcíne AstraZeneca je to nasledujúci víkend po uplynutí desiatich týždňov po podaní prvej dávky.
„Vo veľmi zriedkavých prípadoch však SMS nepríde alebo sa vyskytne iná prekážka. BSK preto pripravil špeciálny rezervačný systém na druhú dávku, ktorý je k dispozícii na webovej stránke kraja," uzavrela Forman.
Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavský kraj zvyšuje kapacitu očkovacieho centra, vakcínu môže dostať vyše 10-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile