Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

Bratislavčanka sa stala obeťou internetového podvodu, veštici zaplatila čiastku vo výške viac ako 3-tisíc dolárov

 Webnoviny   8. február 2024  55  
Bratislavčanka sa stala obeťou internetového podvodu, veštici zaplatila čiastku vo výške viac ako 3-tisíc dolárov

8.2.2024 (SITA.sk) - Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave IV sa zaoberajú objasňovaním podozrenia z trestného činu, ktoré oznámila polícii žena z Bratislavy.

Podľa hovorcu bratislavskej polície Michala Szeiffa si žena objednala výklad z tarotových kariet a veštenie z fotografie jej dlane od osoby vystupujúcej na jednej zo sociálnych sietí. „Virtuálna veštica“ následne žiadala vyplatenie čiastky vo výške 3 500 dolárov.

Bratislavčanka túto čiastka zaplatila. Vzápätí však nadobudla podozrenie, že sa stala obeťou podvodu.

„V tejto súvislosti vyzývame, aby si občania dôsledne zvážili riziká spojené s poskytovaním takýchto služieb prostredníctvom internetu a rovnako aby boli rozvážni na sociálnych sieťach,“ dodal Michal Szeiff.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: bratislavská polícia, bratislavský policajný hovorca, Podvod
Zdroj: SITA.sk - Bratislavčanka sa stala obeťou internetového podvodu, veštici zaplatila čiastku vo výške viac ako 3-tisíc dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.