Štvrtok, 29. október 2020
Slabý dážď  7,8 °C
Mimoriadne správy

Bratislavčanka prišla o celoživotné úspory, uverila emotívnemu príbehu „lekára“

 Webnoviny  20. august 2020  60
Bratislavčanka prišla o celoživotné úspory, uverila emotívnemu príbehu „lekára“

20.8.2020 (Webnoviny.sk) - O celoživotné úspory prišla 54-ročná Bratislavčanka, ktorá uverila emotívnemu príbehu podvodníka. Stálo ju to viac ako 50-tisíc eur.

"Lekár zo Sýrie"


Ako informovala bratislavská krajská polícia, v júli ju cez sociálnu sieť kontaktoval muž, ktorý sa predstavil ako lekár pracujúci vo vojnovej zóne v Sýrii.

Pod zámienkou, že ho chcú presťahovať do iného mesta si chcel u nej chcel schovať peniaze a dokumenty. Poslať ich mal poštou, no bolo treba zaplatiť potrebné poplatky týkajúce sa balíka.

Policajti prípad vyšetrujú


Dôverčivá žena mu na účet poslala 53 850 eur. Po zaplatení tejto sumy ju “lekár” požiadal o ďalšie peniaze, to už žena začala tušiť, že ide o podvod a kontaktovala políciu. Policajti prípad vyšetrujú.

Polícia pripomína ľuďom, aby boli obozretní a nikdy nedávali peniaze neznámym ľuďom. “Ak vás neznáma osoba osobne alebo telefonicky kontaktuje a snaží sa pod rôznymi zámienkami získať od vás peniaze, bezodkladne kontaktujete políciu telefonicky na čísle 158 alebo osobne na policajnom oddelení,” radia policajti.

Viac k témam: podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Bratislavčanka prišla o celoživotné úspory, uverila emotívnemu príbehu „lekára“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.