Streda, 17. december 2025
Mimoriadne správy
- Streľba na Bondi Beach zasiahla aj exprezidentku Čaputovú, obeťou útoku v Sydney bola jej blízka priateľka
- Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“
- Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
- Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
- Španielska polícia rozbila gang pašujúci hašiš vrtuľníkmi z Maroka
Boris Kollár sa má ospravedlniť za svoj výrok o rozparcelovaní Slovenska Putinom a Orbánom
11.4.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Aliancia-Szövetség vyzvala predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina), aby sa ospravedlnil za svoj výrok z nedele 10. apríla, že si Vladimír Putin a Viktor Orbán čoskoro rozparcelujú aj Slovensko.
Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt
Podľa mimoparlamentnej strany prekročil druhý najvyšší ústavný činiteľ svojím vyjadrením všetky hranice. Stanovisko strany Aliancia-Szövetség poskytla Klára Magdeme.
„Predseda parlamentu si musí byť vedomý toho, že tento výrok môže zhoršiť nielen slovensko-maďarské medzištátne vzťahy, ale čo je pre nás dôležitejšie, môže mať nepriaznivý vplyv aj na maďarskú komunitu na Slovensku a na pokojné spolunažívanie Slovákov a Maďarov v krajine,“ dodala strana.
Viac k témam: Ospravedlnenie, Vyjadrenie
Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Kollár sa má ospravedlniť za svoj výrok o rozparcelovaní Slovenska Putinom a Orbánom © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rusko musí byť pod tlakom USA, aby pristúpil na kompromis, tvrdí Zelenskyj
Maďarsko sa nezrútilo po roku 1989. Ono už desaťročia stálo na umelých nohách, tvrdí psychiater Hunčík
Zelenskyj dúfa v podporu Američanov, podľa neho je najspravodlivejšou možnosťou „ostať tam, kde sme“