Utorok, 10. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Boris Kollár odmieta meniť koaličnú zmluvu. Buď bude platiť táto alebo rovnaká nová, vyhlásil
8.7.2022 (Webnoviny.sk) - Predseda koaličného hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár trvá na koaličnej zmluve, ktorá bola členmi súčasnej vládnej koalície pôvodne vyrokovaná. Uviedol to pre spravodajskú televíziu Ta3 s tým, že zmluva sa podľa neho otvárať nebude.
„Žiadna koaličná zmluva sa meniť nebude. Môže platiť táto, ktorá je, alebo rovnaká nová. Tam sú všetky veci vyrokované, definované. Nič sa meniť nebude,“ zdôraznil Kollár.
Zároveň povedal, že strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá v stredu (6. júla) vypovedala koaličnú zmluvu, si nemôže nárokovať post predsedu parlamentu, pretože má menej poslancov ako Sme rodina.
„SaS má 19 a Sme rodina má 20,“ dodal Kollár s tým, že novými poslancami klubu Sme rodina majú byť Romana Tabak, Ján Krošlák a Jozef Šimko.
Viac k témam: Koaličná kríza, Koaličná zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk - Boris Kollár odmieta meniť koaličnú zmluvu. Buď bude platiť táto alebo rovnaká nová, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Na filmovom festivale v Bergame predstavia kolekciu krátkych animovaných filmov Viktora Kubala
Koniec bublinkových fólií či polystyrénových výplní. E-shopy budú musieť baliť tovar po novom
Európa vlnou regulácií oslabuje firmy, Klub 500 volá po aktívnej ochrane slovenskej ekonomiky