Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  8,7 °C
Mimoriadne správy

Blízko Chaty pod Soliskom vo Vysokých Tatrách skolaboval turista, zachrániť sa ho nepodarilo

 Webnoviny   7. august 2020  61
Blízko Chaty pod Soliskom vo Vysokých Tatrách skolaboval turista, zachrániť sa ho nepodarilo

7.8.2020 (Webnoviny.sk) - Záchranárom sa nepodarilo zachrániť 48-ročného muža, ktorý v piatok v poobedňajších hodinách skolaboval v blízkosti Chaty pod Soliskom vo Vysokých Tatrách. Ako informovala Horská záchranná služba vo svojom profile na sociálnej sieti, mužovi letela na pomoc Vrtuľníková záchranná zdravotná služba.

Medzitým pokračoval operátor linky 155 s prítomnými turistami v asistovanej resuscitácii. Na mieste navijakom vysadili horského záchranára a lekára, ktorí pokračovali v oživovaní muža.

„Žiaľ, aj napriek snahe všetkých zúčastnených sa nepodarilo turistu zachrániť. Telo nebohého bolo následne transportované do Starého Smokovca,“ uzavrela horská služba.

Viac k témam: kolaps, smrť, turista, Vrtuľníková záchranná zdravotná služba (VZZS)
Zdroj: Webnoviny.sk - Blízko Chaty pod Soliskom vo Vysokých Tatrách skolaboval turista, zachrániť sa ho nepodarilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.