Streda, 21. február 2024
Slabý dážď  2,5 °C
Mimoriadne správy

Blaha podľa KDH schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap

 Webnoviny  16. január 2024  93  
Blaha podľa KDH schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap

16.1.2024 (SITA.sk) - Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap. Myslí si to Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), ktoré iniciovalo mimoriadnu schôdzu k odvolaniu Blahu z funkcie.

Poslanci schôdzu otvorili, no neschválili jej program. Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) preto schôdzu ukončil. Podľa kresťanských demokratov mal Blaha na schôdzi možnosť vysvetliť svoje konanie.

„To, čo spravil Ľuboš Blaha nie je v poriadku. Zvesenie obrazu prezidentky a odstránenie vlajky Európskej únie a podpora nedemokratických režimov je problém. Nielen pre nás, ale ako sa ukazuje, aj pre políciu. Nemôžeme súhlasiť s tým, aby takýto človek reprezentoval Slovensko a bol vo vedení Národnej rady SR, a práve preto sme ho chceli odvolať,“ uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Predsedníčka poslaneckého klubu hnutia Martina Holečková pripomenula, že koalícia už druhýkrát neumožnila otvoriť mimoriadnu parlamentnú schôdzu k odvolaniu podpredsedu Blahu. „Na mieste je teda otázka, kde je tá nová politická kultúra, ktorú sľuboval pán Pellegrini,“ uzavrela Holečková.

Viac k témam: Odvolávanie člena vlády, Opozícia, Podpredseda parlamentu, predseda KDH
Zdroj: SITA.sk - Blaha podľa KDH schoval hlavu do piesku namiesto toho, aby sa zachoval ako chlap © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.