Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Becherovka definitívne patrí skupine Maspex
Webnoviny 2. máj 2024 479
2.5.2024 (SITA.sk) - 30. apríla 2024 bola sfinalizovaná transakcia medzi Grupou Maspex a Pernod Ricard Group o prevzatí značky Becherovka. Značka tak má od 1. mája 2024 nového majiteľa. Grupa Maspex, ktorá tiež vlastní značky ako Żubrówka, Relax, Tiger energy drink, Dr Witt, či Kubík dokončila týmto krokom akvizíciu spoločnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a.s. od jej súčasného vlastníka, spoločnosti Pernod Ricard Group. Táto akvizícia je pre skupinu Maspex celkovou dvadsiatou prvou akvizíciou a druhou na českom trhu. Tržby spoločnosti Maspex v roku 2023 dosiahli 15 mld. PLN.
Akvizícia zahŕňa spolu so značkou Becherovka výrobný závod a sklad v Karlových Varoch. Táto akvizícia nielenže rozširuje portfólio spoločnosti Maspex o unikátny produkt, ale zároveň dokazuje posilnenie pozície na trhu s alkoholickými nápojmi, na ktorom spoločnosť pôsobí od roku 2022.
"Radi by sme našich zákazníkov uistili, že prevzatie značky Becherovka prebehlo s plným rešpektom k jej bohatej tradícii a dedičstvu. Zaviazali sme sa ďalej rozvíjať značku a zaistiť, aby si zachovala svoj jedinečný charakter a receptúru, ktorá sa teší neutíchajúcemu uznaniu. V súčasnosti je našou hlavnou prioritou integrácia a udržanie predaja prostredníctvom efektívneho začlenenia Becherovky do našej ponuky. Do značky budeme nepochybne aj naďalej investovať, a to prostredníctvom vývoja nových produktov a marketingových aktivít. Becherovka je regionálna značka a my chceme naďalej pokračovať v jej podpore aj v jej rodnom meste, Karlových Varoch. Výrobok bude distribuovaný cez naše pobočky v celej Grupe Maspex a plánujeme ho rozšíriť aj na nové exportné trhy, vďaka čomu poskytneme ešte väčšiemu počtu spotrebiteľov možnosť vychutnať si jedinečnú chuť výrobkov tejto značky," dodáva Wioleta Maria Czaja, generálna riaditeľka pobočiek Česká republika a Slovensko.
Becherovka je v súčasnosti značkou číslo dva medzi bylinnými likérmi v Českej republike a na Slovensku a ako silná a cenená značka dokonale zapadá do stratégie skupiny Maspex, ktorej cieľom je poskytovať spotrebiteľom výrobky najvyššej kvality.
Informačný servis
Viac k témam: Becherovka, PR
Zdroj: SITA.sk - Becherovka definitívne patrí skupine Maspex © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Fico za riešenie situácie v Hormuzskom prielive považuje dôsledné dodržiavanie medzinárodného práva – FOTO
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu