Utorok, 28. júl 2026
Mimoriadne správy
- Londýn posiela Kyjevu technológiu Stone Cloak, má ochrániť drony pred Ruskom
- Pri americkom konzuláte v kanadskom Toronte sa opäť strieľalo, nikto neutrpel zranenia
- Zomrel Milan Knížák, výrazná osobnosť českého umenia a bývalý riaditeľ Národnej galérie
- Obeťou útoku na berlínskom festivale Pride bola poľská občianka
- Top foto dňa (27. júl 2026): Bilboard Trumpa, lesný požiar, prezident SR v Číne a dievča na hojdačke
Beblavý varuje pred koalíciou Kotlebu so Smerom-SD a dal „recept“, ako vo voľbách poraziť extrémizmus
Webnoviny 29. apríl 2019 688
BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) - Nezaradený poslanec a líder strany SPOLU Miroslav Beblavý rešpektuje rozhodnutie súdu, ktorý v pondelok nerozpustil Ľudovú stranu Naše Slovensko.
„Mariana Kotlebu a extrémistické myšlienky musíme poraziť vo voľbách a to sa podarí jedine vtedy, ak ponúkneme ľuďom kvalitný program a kandidátov, ktorí jasne ukážu, že dokážu skutočne riešiť vážne problémy ľudí," uviedol pre agentúru SITA.
Podľa Beblavého po parlamentných voľbách Slovensku hrozí vytvorenie koalície Kotlebu so Smerom. „Ľuďom treba dať takú ponuku a vytvoriť také spojenectvá, aby vznikla lepšia vláda," dodal. O tom, že politická strana Mariana Kotlebu ĽSNS môže pokračovať, rozhodol v pondelok päťčlenný senát správneho kolégia Najvyššieho súdu SR.
Viac k témam: Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko, Najvyšší súd SR, SPOLU – občianska demokracia
Zdroj: Webnoviny.sk - Beblavý varuje pred koalíciou Kotlebu so Smerom-SD a dal „recept“, ako vo voľbách poraziť extrémizmus © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Lesný požiar v Škótsku si vyžiadal evakuácie. Situácia zostáva kritická
Lesné požiare pustošia Francúzsko aj Španielsko, evakuovali už viac než 250-tisíc ľudí – FOTO
Starostka Rotterdamu prekonala strach z výšok. Po vyššej volebnej účasti zlanila z ikonickej veže