Nedeľa, 25. február 2024
Polojasno  5 °C
Mimoriadne správy

Bartek skladal sľub v kroji, do parlamentu nastúpili aj ďalší noví poslanci (video)

 Webnoviny  14. november 2023  91  
Bartek skladal sľub v kroji, do parlamentu nastúpili aj ďalší noví poslanci (video)

14.11.2023 (SITA.sk) - Na utorkovej schôdzi Národnej rady (NR) SR dodatočne zložili poslanecký sľub Jana Vaľová (Smer-SD) a Anna Záborská (KÚ).

Poslankyne požiadali o ospravedlnenie svojej neúčasti na ustanovujúcej parlamentnej schôdzi, ktorá sa uskutočnila 25. októbra. Sľub poslanca NR SR teda skladajú na schôdzi, na ktorej sú prítomné po prvýkrát.

Mego nahradí Gedru


Okrem nich zložili poslanecký sľub aj náhradníci za poslancov, ktorí sa stali štátnymi tajomníkmi či nastúpili do iných funkcií v exekutíve.

Za stranu Smer - sociálna demokracia poslanecký sľub zložil Jaroslav Mego, ktorý nahradil Juraja Gedru.

Do poslaneckej lavice zasadol aj Michal Kapuš, ktorý vystriedal Igora Chomu. Poslanca Igora Melichera vystriedal Pavol Goga a Jozefa Smatanu nahradil Peter Sokol.

Do exekutívy odišiel aj Kuffa


Zmeny nastali aj v poslaneckých laviciach strany Hlas - sociálna demokracia. Zdenko Svoboda v parlamente nahradil Jána Hrubého, ktorý už bol náhradníkom súčasného ministra školstva, vedy, výskumu a športu Tomáša Druckera.

Paula Puškárová nahradil Michala Kaliňáka, Michal Bartek prebral poslanecké miesto po Lucii Kurilovskej a Zdenka Mačicová vystriedala Kamila Šaška.

Za Slovenskú národnú stranu odišiel do exekutívy Filip Kuffa, ktorého nahradil europoslanec Miroslav Radačovský. Ten sa však rozhodol ostať v europarlamente, a tak na jeho stoličku zasadol Karol Farkašovský. Za Štefana Kuffu zas poslanecký sľub skladal Dagmar Kramplová.Viac k témam: Ficova vláda 2023 - 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Odchod z funkcie, Poslanecký sľub, Rokovanie NR SR
Zdroj: SITA.sk - Bartek skladal sľub v kroji, do parlamentu nastúpili aj ďalší noví poslanci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.