Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
- Talianska polícia zhabala v prístave Vado Ligure 770 kilogramov kokaínu za štvrť miliardy eur
- Maďarské jazero vysychá, turisti miznú. Vedci varujú pred klimatickou krízou aj zlým hospodárením s vodou
Banskobystrický kraj vyzýva k opatrnosti vodákov splavujúcich Hron, vo Vlkanovej prebieha rekonštrukcia mosta (foto)
Webnoviny 17. august 2023 579
17.8.2023 (SITA.sk) - Zvýšiť opatrnosť sa odporúča vodákom splavujúcim Hron v úseku mosta vo Vlkanovej v Banskobystrickom okrese. Informuje o tom na sociálnej sieti Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) s tým, že dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia mosta vo Vlkanovej za obecným úradom.
„Most sa opravuje pomocou závesného lešenia, ktoré obmedzuje prietokovú výšku pre pohyb v Hrone. Výška je pohyblivá v závislosti od výšky hladiny,“ popisuje župa, ktorá vodákom odporúča zvýšiť v tomto úseku opatrnosť.
BBSK začal s dlho očakávanou rekonštrukciou mosta ešte v júni tohto roka. Župa do obnovy investovala z vlastného rozpočtu takmer 786-tisíc eur, práce majú byť hotové do novembra.
Viac k témam: Cestné mosty
Zdroj: SITA.sk - Banskobystrický kraj vyzýva k opatrnosti vodákov splavujúcich Hron, vo Vlkanovej prebieha rekonštrukcia mosta (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Maďarský prezident Sulyok nemá na výber. Podpíše zákon o svojom odvolaní
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny