Pondelok, 19. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Banskobystrický kraj sa snaží motivovať darcov krvi, každý dostane lístky do divadla
BANSKÁ BYSTRICA 16. júna (WebNoviny.sk) – Lístky do niektorého z divadiel v Banskej Bystrici alebo vo Zvolene dostanú darcovia krvi, ktorí prídu v utorok 18. júna od 9:00 do 12:00 darovať vzácnu tekutinu na Úrad Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).
Ako kraj informuje na sociálnej sieti, Dobrovoľnícku kvapku krvi pripravili v spolupráci s Národnou transfúznou službou. V priestoroch na Námestí SNP 23 v Banskej Bystrici môžu záujemcovia darovať krv a pomôcť tak niekomu možno aj zachrániť život.
„Celý proces darovania trvá približne hodinu vrátane registrácie. Samotný odber trvá približne 10 minút,“ uvádza kraj s tým, že záujemcom o darovanie krvi okrem základných predodberových vyšetrení odborníci urobia aj analýzu tela (index telesnej hmotnosti - BMI, podiel tuku a vody v tele, bazálny metabolizmus a vicserálny tuk).
Krajská samospráva sa rozhodla všetkým darcom poďakovať lístkami do niektorého zo svojich zriaďovateľských divadiel v Banskej Bystrici (Bábkové divadlo na Rázcestí, Divadlo Štúdio tanca) alebo vo Zvolene (Divadlo Jozefa Gregora Tajovského).
Viac k témam: BBSK Banskobystrický samosprávny kraj, Dobrovoľnícka kvapka krvi, Národná transfúzna služba
Zdroj: Webnoviny.sk - Banskobystrický kraj sa snaží motivovať darcov krvi, každý dostane lístky do divadla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve
Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO