Piatok, 11. apríl 2025
Mimoriadne správy

Banská Bystrica zavádza preventívne opatrenia na zvýšenie bezpečnosti na vianočných trhoch, reaguje tak na útok v Magdeburgu

 Webnoviny  21. december 2024  112  0
Banská Bystrica zavádza preventívne opatrenia na zvýšenie bezpečnosti na vianočných trhoch, reaguje tak na útok v Magdeburgu

21.12.2024 (SITA.sk) - V reakcii na včerajšie udalosti na vianočných trhoch v nemeckom meste Magdeburg, kde auto narazilo do skupiny ľudí, sa rozhodla Banská Bystrica zaviesť preventívne bezpečnostné opatrenia.

"Na základe konzultácií s policajnými zložkami budú v priebehu dnešného popoludnia osadené betónové zábrany na Dolnej ulici a pri Hodinovej veži. Tieto preventívne opatrenia, ktoré mesto uplatnilo už pred siedmimi rokmi, majú za cieľ zvýšiť bezpečnosť na námestí," informovala hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Marhefková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


"Bezpečnosť obyvateľov je pre nás prvoradá. Verím, že tento krok prijmú s pochopením a zavedené opatrenia nenarušia dobrú vianočnú atmosféru, ktorou žijeme v Banskej Bystrici už takmer mesiac," uviedol primátor mesta Ján Nosko.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Auto vrazilo do ľudí na vianočných trhoch v Magdeburgu (fotografie)

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Primátor Banskej Bystrice, Vianočné trhy
Zdroj: SITA.sk - Banská Bystrica zavádza preventívne opatrenia na zvýšenie bezpečnosti na vianočných trhoch, reaguje tak na útok v Magdeburgu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.