Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Banská Bystrica bude mať počas volebného obdobia opäť dvoch viceprimátorov
BANSKÁ BYSTRICA 17. januára (WebNoviny.sk) – Banská Bystrica bude mať počas volebného obdobia 2018 – 2022 opäť dvoch viceprimátorov. Prvým zástupcom primátora ostane Jakub Gajdošík z poslaneckého klubu Smer-SD, SNS.
Druhým zástupcom sa stal dlhoročný poslanec za volebný obvod Sásová – Rudlová Milan Lichý z klubu nezávislých poslancov Banskobystrická alternatíva.
Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Dominika Mojžišová, prvý viceprimátor Gajdošík bude zamestnaný na plný úväzok a druhý viceprimátor Lichý na pracovný pomer v rozsahu 0,6 úväzku.
„Počas prvých štyroch rokov môjho pôsobenia sa ukázalo, že mesto potrebuje dvoch viceprimátorov. Tento výber napĺňa moju predstavu z predchádzajúceho volebného obdobia o spájaní. Obom mojim zástupcom som navrhol maximálne platy, za čo očakávam aj maximálny výkon. Verím, že voľba druhého viceprimátora bude deklaráciou toho, že všetci v tomto meste chceme ťahať za jeden povraz,“ uviedol primátor mesta Ján Nosko.
Viac k témam: primátor Banskej Bystrice
Zdroj: Webnoviny.sk - Banská Bystrica bude mať počas volebného obdobia opäť dvoch viceprimátorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Aleš hodil na zem toluénovú servítku aj cigaretový ohorok a spôsobil požiar celej bytovkyNasledujúci článok
Pri obci Blatná na Ostrove unikla nebezpečná látka, zasahujú záchranári
Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov