Piatok, 6. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Autor sa môže časom na svoju rigoróznu prácu pozerať kritickejšie, podľa Hliváka je to prirodzené
BRATISLAVA 23. októbra (WebNoviny.sk) - Autor diplomovej či rigoróznej práce môže s odstupom rokov a pribúdajúcimi skúsenosťami pozerať na prácu kritickejšie, ale podľa predsedu Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) Miroslava Hliváka je to prirodzené.
Skúsenosti môžu zmeniť pohľad
Ako povedal v utorok pre agentúru SITA, človek naberá nové skúsenosti a tie môžu zmeniť jeho pohľad na danú problematiku aj na spôsob, ako túto problematiku v práci a v danom čase uchopili.
„Opakujem ale, že je to prirodzené. Ja však môžem hovoriť len za seba. Svoje práce som pripravený, v prípade záujmu, zverejniť,“ povedal. Hliváka ako kandidáta na predsedu ÚVO pôvodne navrhla Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave.
Hlivák je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Vyštudoval na nej magisterské štúdium. Po obhájení diplomovej práce na Právnickej fakulte následne obhájil aj rigoróznu prácu.
Za svojimi prácami si stojí
„Nemám absolútne žiadny problém s tým, aby moje práce boli zverejnené. Okrem UK som študoval aj na BIBS - Nottingham Trent University, kde som obhájil dizertačnú prácu štúdia LLM, a na Paneurópskej vysokej škole na Fakulte práva som obhájil doktorandskú dizertačnú prácu. Všetky moje práce dám kedykoľvek k dispozícii, keďže si za nimi stojím,“ uviedol.
Denník N 24. septembra napísal, že predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko tají, ako sa stal doktorom práv. V životopise si uvádza iba štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave, kde ukončil magisterské štúdium. Titul JUDr. získal na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici. Svoju záverečnú prácu však odmietol zverejniť.
Viac k témam: Andrej Danko - rigorózna práca, Miroslav Hlivák
Zdroj: Webnoviny.sk - Autor sa môže časom na svoju rigoróznu prácu pozerať kritickejšie, podľa Hliváka je to prirodzené © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Experti vyzvali predsedníčku Európskej komisie na vedecky podloženú reguláciu nikotínových výrobkov
Slovensko môže stratiť miliardy eur na rozvoj východu, vláda podľa SaS pre ľudí nič nerobí – VIDEO