Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto)
Webnoviny 3. máj 2021 807
3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Autobus mestskej hromadnej dopravy zrazil v nedeľu dopoludnia v bratislavskej Petržalke na priechode pre chodcov chodkyňu. Stalo sa tak na križovatke ulíc Jantárová cesta – Farského – Bosákova.
Informovala o tom v pondelok polícia na sociálnej sieti. Žena pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. V objasňovaní nehody pokračujú dopravní policajti.
„Podľa doposiaľ zistených informácii vodič mestskej hromadnej dopravy viedol autobus v pravom jazdnom pruhu po Farského ulici. Na križovatke pri odbočovaní vpravo nedal prednosť chodkyni, ktorá prechádzala po priechode pre chodcov. Vodič si pravdepodobne neuvedomil, že ak svieti zelená šípka a jeho jazdná dráha sa križuje s priechodom pre chodcov, pri odbočovaní vpravo je povinný dať prednosť chodcom na priechode pre chodcov,“ uviedla polícia.
Pre odbočujúcich vpravo platia všeobecné pravidlá o dávaní prednosti chodcom na priechode.
Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, MHD Bratislava, zrážka autobusu s chodcom
Zdroj: Webnoviny.sk - Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete