Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
- Maďarsko sa bude snažiť diverzifikovať dodávky energie. Magyar chce tiež expanziu V4
Atentátnik na Fica ostane vo väzbe, proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu podal sťažnosť
Webnoviny 24. marec 2025 373
24.3.2025 (SITA.sk) - Senát Špecializovaného trestného súdu na pondelkovom neverejnom zasadnutí rozhodol, že Juraja C., ktorý je obvineného v kauze atentátu na premiéra Roberta Fica, ponecháva vo väzbe.
Ako uviedla hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, dôvodom väzby je obava, že by obvinený mohol ujsť, prípadne pokračovať v trestnej činnosti, teda ide o útekovú a preventívnu väzbu. Súd zároveň väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil.
"Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, pretože obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR," informovala Kudjáková. Zároveň pripomenula, že obžaloba na Juraja C. bola na Špecializovaný trestný súd podaná 17. marca, pričom spis pozostáva z 18 zväzkov a má viac ako 6 200 strán.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)
Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) postrelil 15. mája minulého roku v Handlovej atentátnik Juraj C. Zaútočil pred Domom kultúry, kde zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. Juraja C. obvinila bývalá Národná kriminálna agentúra na druhý deň po streľbe z pokusu o úkladnú vraždu, ktorej sa mal dopustiť na chránenej osobe. Neskôr skutok prekvalifikovali na teroristický útok.
Viac k témam: hovorkyňa ŠTS, Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Súdy, Väzba
Zdroj: SITA.sk - Atentátnik na Fica ostane vo väzbe, proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA