Streda, 28. február 2024
Oblačno  6 °C
Mimoriadne správy

„Americký vojak“ sa zaľúbil do Slovenky, stálo ju to viac ako 20-tisíc eur

 Webnoviny  24. január 2024  65  
„Americký vojak“ sa zaľúbil do Slovenky, stálo ju to viac ako 20-tisíc eur

24.1.2024 (SITA.sk) - Údajnému americkému vojakovi na misii v Sýrii poslala 41-ročná žena z Topoľčian viac ako 22-tisíc eur. So ženou zo Slovenska sa skontaktoval cez sociálnu sieť ešte v septembri 2022.

„Keďže ich vzťah naberal na obrátkach a muž sa údajne do ženy zaľúbil a chcel za ňou prísť, tak ju poprosil o finančnú hotovosť. Žena neváhala a začala mu od novembra roku 2022 postupne posielať na účet peniaze. Poslednú platbu vykonala v januári tohto roku, keď si uvedomila, že sa stala obeťou podvodu,“ informovala o prípade nitrianska polícia.

Dokopy mu poslala v desiatich platbách finančnú hotovosť vo výške 22 600 eur. Kriminálna polícia v Topoľčanoch v danej veci prijala trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu podvodu.

Polícia upozorňuje na rozvážnosť a obozretnosť na sociálnych sieťach. Počítačovo zruční podvodníci dokážu podľa polície pôsobiť dôveryhodne a legenda „americký vojak“ bola úspešne použitá už vo viacerých prípadoch.

Viac k témam: internetový podvod, nitrianska polícia
Zdroj: SITA.sk - „Americký vojak“ sa zaľúbil do Slovenky, stálo ju to viac ako 20-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.