Sobota, 31. január 2026
Mimoriadne správy
- Šimkovičová rokovala v Prahe s českým ministrom kultúry, hovorili o spoločných projektoch
- Generál Zmeko sa v Bruseli rozlúčil s funkciou, NATO diskutovalo o bezpečnosti Ukrajiny
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
Aliancia odmietla ponuku Maďarského fóra, jej postoj považuje za ponižujúci
10.2.2023 (SITA.sk) - Strana Aliancia odmietla návrh strany Maďarské fórum na vytvorenie spoločnej volebnej listiny na princípe dvoch strán a ďalších nezávislých osobností. Uviedol to v piatok na tlačovej besede predseda Maďarského fóra Zsolt Simon po rokovaní s politickou stranou Aliancia.
Fórum sa má vzdať identity
„Naším zámerom bolo, aby maďarská komunita na Slovensku mala zastúpenie v parlamente. S ľútosťou musíme konštatovať, že Aliancia našu poctivú ponuku odmietla. Aliancia si predstavuje spoluprácu asi tak, že Maďarské fórum sa má vzdať svojej politickej identity," informoval Simon.
Dodal, že na kandidátku Aliancie môžu vstúpiť jednotlivo. „Máme do toho dať peniaze, pracovať o dušu a potom ticho sedieť niekde v kúte," dodal predseda Maďarského fóra.
Aliancia má dvere stále otvorené
Simon taktiež uviedol, že ich záujmom je dostať nových ľudí do politiky. „Postoj Aliancie považujeme v istej miere za ponižujúci," tvrdí.
Zároveň dodal, že rokovania s Alianciou ukončili, no strana má u Maďarského fóra stále dvere otvorené. „Ak Aliancia prehodnotí svoje rozhodnutie, my sme otvorení. Od dnešného dňa začíname pracovať na volebnej kampani, naša strana sa na voľbách zúčastní," zdôraznil.
Zsolt Simon zatiaľ nevedel povedať, či do volieb pôjdu samostatne, alebo sa spoja so slovenskou stranou.
Viac k témam: maďarská národnosť, Magyar Fórum - Maďarské fórum, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk - Aliancia odmietla ponuku Maďarského fóra, jej postoj považuje za ponižujúci © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Agatha Christie v špionážnej forme. Skvelá Záhada siedmich ciferníkov
Nemecká vláda prichádza s tvrdým zásahom proti vapingu, Slovensko sa na zákone nevie dohodnúť
Ekonomická nálada na Slovensku sa zhoršuje, analytik upozorňuje na rastúcu opatrnosť domácností